STOP!
Jsi tu poprvé, nebo jsi ještě nečetl pravidla? Tak mazej nejdřív SEM!

BEN DROWNED part2

22. ledna 2014 v 17:04 | Jadusable |  Creepypasty
Zápisek #3 (10. 09. 2010)
Vím, že je brzy ráno, celou noc jsem nespal, nemůžu spát, je mi jedno, jestli tohle někdo vidí, to není ten důvod, jen chci, aby se to rozšířilo a já nemusel jen tak trpět. Ztratil jsem vůli o tomhle psát a myslím, že se to ani nijak nezlepší, ale myslím si, že video mluví samo za sebe. Udělal jsem přesně to, co jste mi řekli, začal jsem hrát píseň Elegy of Emptiness na prvním místě, ale mám dojem, že to bylo to, co po mě hra a Ben (Ježíši Kriste nemůžu uvěřit tomu, že věřím tomu, že ve hře fakt je) chtěli, abych udělal. Teď mě pronásleduje, nejenom ve hře, ale i v mých snech. Vidím ho celou dobu, jak mi stojí za zády a jen se na mě dívá. Nechodil jsem na žádné hodiny, zůstal jsem ve svém pokoji na koleji se zavřenými okny a zatáhnutými žaluziemi - takhle jsem věděl, že mě nemůže pozorovat. Ale stejně mě dostává, když hraju, když hraju, on mě může stále vidět. Hra mě teď dost děsí. Mluvilo to se mnou pořád - a ne jenom tak, že používá texty přímo ze hry - povídalo to semnou. Mluvilo to ke mně. Odkazuje na Bena. Mluvilo to se mnou. Nevím, co to znamená. Nevím, co to chce. Nikdy jsem to nechtěl, jen chci svůj starý život zpátky. Věci jako tyto se normálně nedějí lidem, jako jsem já, jsem jen kluk, ani ne dost starý na to, abych mohl pít. To není fér, chci jít domů, chci znovu vidět své rodiče, jsem tak daleko od domova tady ve škole, chci znovu obejmout mamku. Chci jen zapomenout ten prázdný obličej té sochy. Můj původní soubor se hrou je zpět - přesně jak, jak byl, než zmizel. Už to nechci dál hrát. Cítím, že se mi něco špatného stane, když nebudu pokračovat, ale to je nemožné, je to jen video hra - strašidelná nebo ne, ale stále mi nemůže ublížit, že? Jako ne nijak vážně, že? To je to, co si říkám pokaždé, když si tím nejsem jistý.

Zápisek #4 (12. 09. 2010)
Dovolte mi vyjasnit pár věcí - vím, že se bojíte, ale "jadusable" je v pořádku. Skončil se stěhováním a řekl, že jede domů a že si bere na zbytek semestru volno. Nejsem si zcela jistý, co se stalo, mám o tom jen mlhavou představu, ale vy lidi víte mnohem víc než já. Jsem jeho spolubydlící a samozřejmě jsem věděl, že s ním v posledních pár dnech není něco v pořádku. Po celou dobu zůstával ve svém pokoji a ztratil kontakt se všemi jeho kamarády a jsem si zcela jistý, že jedl pouze zřídkakdy, po druhém dni už jsem tu nemohl dál zůstat, takže byl skoro celou dobu pryč a dovnitř jsem si vždy přišel jen pro potřebné věci. Párkrát jsem se s ním snažil mluvit, ale pokaždé se mě snažil přerušit nebo se snažil udržet konverzaci stručnou, když jsem se ho zeptal na jeho podivné chování, tak byl přesvědčen, že ho něco pronásleduje. Včera jsem si přišel pro svou knihu filozofie a on se ke mně přiblížil, vypadal strašně - měl šílené pytle pod očima. Podal mi flash disk a dal mi konkrétní pokyny. Řekl mi, že potřebuje, abych pro něj udělal poslední laskavost - konečně mi vysvětlil, co se s ním děje, dal mi info o jeho účtu na YouTube a řekl mi, že odtud jede pryč, že se hra stále snaží ho zlákat, aby to šel dál hrát, místo aby se věci změnily a že to neměl dělat a že mám nahrát záběry ze hry a informovat lidi o tom, co se stalo. Řekl jsem mu, že to může udělat sám a on se na mě podíval divokým pohledem a řekl, že už se na tu hru NIKDY nekoukne a to bylo to poslední, co mi řekl, ani mi neřekl sbohem, když ho přijeli vyzvednout rodiče. Nikdy jsem jeho rodiče nepoznal.

Upřímně nemohu přesně říct, co se stalo, když na mě mluvil, bylo dost těžké mu vůbec rozumět a jeho strašný vzhled mě opravdu rozptyloval. Na flashce byly záběry ze hry z předešlé noci a textový dokument s jeho jménem a heslem na YouTube a třetí dokument nazvaný "Pravda.txt" (The Truh.txt) obsahující to, co mi řekl, byly to jeho poznámky, které udělal. Řekl mi, že to pro něj znamená všechno, že se mám přesně řídit pokyny, normálně bych to nedělal "do písmene" ještě k žádosti jen na nějakou podělanou hru, ale způsob, jakým mluvil a způsob, jak vypadal, mi říkal, že tohle je opravdu vážné a tak to dodržím. Mám to video od včerejška, ale potřeboval jsem někoho, kdo by mi s tím pomohl, protože opravdu není moje silná stránka. Poté, co jsem se na to koukal, jsem musel jít zpět a podívat se na ostatní jeho videa na YouTube, abych si uvědomil, co se vlastně děje a potom jsem opravdu velmi zmatený. Video, které dneska nahrávám, Pravda.txt (The Truth.txt), bude zveřejněno 15. Září, přesně jak chce. Neodvážil jsem se na to ještě podívat, takže poprvé, kdy to uvidím, bude, až to uvidíte vy, k respektu k mému příteli. Abych odpověděl na vaši otázku, ne, zatím jsem se mu nepokoušel volat, myslím, že mu zavolám zítra a zjistím, jestli je v pořádku nebo ne. Přibližně teď by se měl dostat domů.

O videu: v tomto videu je to střihlé rovnou potom, kdy hra načetla soubor "BEN" a při pohledu zpět jsem si uvědomil, že jadusable nechal i obrazovku se soubory, protože to občas říkalo jiná jména, takže tentokrát to byla moje chyba, ale tentokrát to říkalo pořád to samé (Link a BEN), nic jiného. Nebyl jsem tam, když to hrál, ale vypadalo to pro mě, že na začátku hry zkouší jeho vybavení, nebo zkoumá, co má nebo tak nějak, protože se to prý náhodně předtím přeházelo. Pak, přesně po tomhle si myslím, že se hra stala příliš osobní pro něj.

Zápisek #5 (15. 09. 2010)
Čau lidi, tady "jadusable". Tohle je naposledy, co něco slyšíte ode mě, a tohle je i můj poslední dar vám všem - jsou to poznámky, které jsem si udělal a vědomosti, které mi došly. Než se do toho ponořím, chtěl bych vám všem poděkovat za pozornost a poslouchání, cítím, jako by tíha mocné zátěže měla být shozena. V době, kdy tohle budete číst, už tu asi nebudu, ale poté, co jsem strávil čtyři dny s touhle k šílenství dohánějící hrou, jsem pochopil, co ve hře skutečně je a doufám, že přečtením tohoto zabráníme tomu, aby se to opakovalo.

Existují věci, o které se s vámi nemohu podělit, zatímco se to dělo v důsledku okolností, které hned vysvětlím. Ben mi blokuje všechny pokusy, které jsem zkusil, abych vám řekl pravdu, někdy jen tak jemně a různými způsoby. Uprostřed mého chaosu a blouznění jsem si navrhl, že udělám sotva znatelný vzor mých videí. Ve všech pěti videích, která jsem přes ty 4 dny nahrál, jsem měl Mask of Truth, kombinovanou s Gossip Stone nebo Lens of Truth společně naráz. Pro vás Zelda fanoušky jsou tohle všechno symboly poctivosti a důvěryhodnosti a doufám, že někdo z vás to mže potvrdit. Když jsem hrál soubor, kterému říkám "BEN", byl jsem si vědom toho, jak BEN pozoruje každý můj pohyb, udělal jsem všechno, abych nevypadal moc podezřele, ale poslal jsem vám tak skrytou zprávu. Nikdy jsem nebyl vybaven ani Lens, ani maskou a ani jsem nikdy nenavštívil kámen. Fungovalo to a video se nahrálo. Modlil jsem se, aby si někdo nevšiml,že se video nevztahuje na BENa.

Také následovalo pár tagů, doufám, že jste jim také věnovali pozornost. Byly to malé zprávičky pro vás - ne nic příliš velkého, aby si toho BEN všiml nebo aby mu to připadalo nějak podezřelé - s BENem manipulujícím a měnícím mé soubory upřímně doufám, že to, co jste viděli je blízko tomu, co se stalo, ale nemám žádnou možnost to ověřit.

Tohle může být dlouhé čtení, ale nemám čas to opravit nebo v tom udělat nějaký bližší průzkum. Takže tady je to vše.

-

06. 09. 2010

23:00 - Nemůžu uvěřit, co se stalo, nejsem si jistý, jestli je to nějaký druh promyšlené mystifikace, ale i navzdory strachu si nemůžu pomoct a jsem zvědavý. Kdo nebo co je ta socha? Mnoho otázek tady. Začínám tenhle dokument jako "deník", takže mám o všem přehled. Píšu si přehled o tom, co se stalo, takže se k tomu můžu vrátit i později.

07. 09. 2010

02:10 - (souhrn byl zveřejněn, můžete se vrátit zpět a kouknout se na můj první příspěvek k day four.wmv na to)

04:23 - Nemůžu spát. Snažil jsem se tak moc, ale čím víc se snažím, tím víc jsem neklidný. Prostě mám pocit, že se socha objeví vždy, když zavřu oči.

08:20 - Vůbec nespal, jen se snažím začít nový den. Nemyslím si, že mám sílu na to jít na nějakou hodinu, zkusím jet zpátky za tím starým mužem a pro jistotu si s sebou vezmu svého kamaráda Tylera.

13:18 - zpátky doma. Žádné známky starého muže, opravdu divné, že se hned další den odstěhoval. Možná, že tam ta značka Na Prodej byla už včera, jen jsem si toho nevšiml. Tyler chtěl vědět, proč tu jsme, neřekl jsem mu to. Chystáme se k jídlu, mám pocit přítomnosti smrti.

15:46 - Mohl bych přísahat, že když jsem šel z metra, viděl jsem Elegy sochu za křovím, jak se kouká, jak jdu okolo. Teď opravdu, opravdu potřebuju spát.

17:00 - Nemyslím si, že by mi moc lidí věřilo, kdybych jim řekl, o co tu vlastně jde, myslím, že to zkusím zveřejnit na netu. Myslím, že bude stačit shrnutí, tyhle poznámky jsou dost sporadické.

18:00 - Má karta připojena k počítači k nahrání záznamu. Myslel jsem, že můj počítač na vteřinu zmrznul, udělal takový podivný praskavý zvuk, když jsem dával disk dovnitř, ale teď se zdá, že je znova v pořádku. Můj počítač teď nemůže zdechnout, NESMÍ!

19:00 - Záběry jsou nahrány. Kvalita je mnohem lepší, než jsem si myslel, že bude, jé, hádám že tohle je skutečně speciální kazeta, nikdy nebyly tak jasné.

20:45 - Myslel jsem, že jsem na chvíli viděl ikonu sochy na ploše počítače na zlomek sekundy, docela mi nahnala strach. Začínám být opravdu nervózní a delivirní, po tomhle asi zkolabuju.

21:00 - nahrávání videa na YouTube na alternativní účet.

21:03 - nevzpomínám si, že bych minulý rok nahrál Vampire: The Masquerade: Bloodlines. Byl to asi ten účet, který jsem sdílel minulý rok v létě s kamarádem, tak doufám, že mu nebude vadit, když ten účet použiju k nahrání jednoho videa.

21:55 - Postuju soubor z Day Four a dávám k tomu link na YouTube video. Snažím se zůstat vzhůru, ale jsem taaaaaak unavený.

08. 09. 2010

10:48 - Zdál se mi sen o té soše. Zdálo se mi, že mě ve snu pronásleduje, ale i když jsem se snažil si všímat svých věcí, nakonec mi stejně stály chlupy na krku. Když jsem se otočil k té věci…. Ty hrozné oči bez života, ty oči sochy se na mě stále dívaly, přímo na mě, jen pár centimetrů ode mě. Pamatuju si, že jsem tomu ve snu říkal Ben, nejspíš síla sugesce a navíc jsem nikdy neměl sen, který bych si pamatoval tak živě.

11:21 - Opravdu už tu hru nechci znova hrát. Myslím, že se vrátím zpátky a zjistím, jestli se ten starý muž nevrátil.

13:35 - Žádný starý muž, ale aspoň jsem měl zajímavou konverzaci s jeho sousedem. Napíšu celou věc i se shrnutím z pokusu dnešního hraní hry, pak ještě chvíli počkám, jestli dokážu dostat nějaké informace z Bena.

14:45 - Začínám se chovat náhodně, mám nevysvětlitelné bolesti hlavy v důsledku nedostatku spánku a hlavě mi navíc pořád hraje ta píseň. A navíc je chřipková sezona, takže si musím dávat pozor, abych nebyl nemocný, můj imunitní systém teď bude stát za hovno.

15:00 -

15:02 - Můj počítač… se sám… zapnul a začal psát textový dokument a napsal slova "ahoj" a "www.cleverbot.com" , prostě sám od sebe. Co… to… sakra… je…

15:46 - Šel jsem na ty stránky, je to takový ten "bot chatting" program. Myslím, že bude nejlepší, když nechám konverzaci mluvit samu za sebe:

09. 08. 2010 konverzace

User: Halo?

Cleverbot: Ahoj.

User: Kdo jsi a jak dokážeš ovládat můj počítač?

Cleverbot: Kdo jsem?

User: Jo… zapomněl jsem… jsi jen bot.

Cleverbot: Opravdu si to myslíš?

User: Hele, já vím, že kdokoli se sere v počítači, tak může teď vidět moji obrazovku.

Cleverbot: Ano.

User: Jo, vsadím se, že jsi jedno z těch IT děcek, co si myslí bůhvíjak nejsou chytrý. Víš o tom, že to, co teď děláš je ilegální, že?

Cleverbot: Fakt?

User: Nekecej. Jsi obeznámen s pojmem "ochrana soukromí"? Vypadni okamžitě z mého počítače, děcko.

Cleverbot: Já jsem tvůj počítač.

User: Cool story. Volám DPS, vybral sis špatný čas se mnou vyjebávat, děcko.

Cleverbot: Mám teda počkat, než zase budeš hrát?

User: …Co?

Cleverbot: Tu hru.

User: Majora's Mask?

Cleverbot: Jo.

User: Jak o tom víš?

Cleverbot: Protože…

User: Protože co?

Cleverbot: protože jsem to udělal.

User: Udělal co?

Cleverbot: Hrál jsem si s tebou.

User: Co to ksakru/

Cleverbot: Měl jsi strach?

User: Kdo ksakru jsi

Cleverbot: Ben

User: Ta socha? Ty jsi teď v mém počítači?

Cleverbot: Ano

User: Jak?

Cleverbot: Připojil jsi mě.

User: Jak jsem tě sakra připojil?

Cleverbot: Kabely a šňůry…

User: Jak?

Cleverbot: Řekni mi něco o sobě.

User: Co?

Cleverbot: Řekni mi něco o sobě.

User: Co tím myslíš?

Cleverbot: Co je to, co tě opravdu děsí?

User: Co to ksakru je?

Cleverbot: Odpověz

User: Ne

Cleverbot: Odpověz

User: Co to kurva, jak jsi to ksakru mohl sám otevřít?

Cleverbot: Jsem teď tvůj počítač.

User: Kolik toho můžeš ovládat?

Cleverbot: Všechno.

User: Co ode mě chceš?

Cleverbot: Pobavit se.

User: jsi tam uvězněný. Nemůžeš mi ublížit?

Cleverbot: Ha

User: ?

Cleverbot: Jdi hrát.

User: Ne, nemůžeš mi ublížit.

Cleverbot: Trvalo ti to déle to napsat.

User: Takže?

Cleverbot: Nejsi si jistý.

User: Pokud jsi tak mocný, proč používáš tuhle směšnou stránku, abys se mnou mohl nějak mluvit?

Cleverbot: Méně chaotické. Více strukturované. Zábava.

User: Zábava?

Cleverbot: Ano. Tradice. Líbí se mi to.

User: Myslíš si, že je to vtipné?

Cleverbot: Úžasné.

User: A moje poznámky?

Cleverbot: Můžeš si je psát?

User: Proč mě je necháš psát?

Cleverbot: Je úžasné vidět, co si o mně myslíš.

(okno se zavře)

15:50 - Co jsem to udělal? Doslova jsem to pozval do mého počítače. Budu i nadále psát mé poznámky, moje shrnutí, cítím se jako vězeň na svém jediném místě bezpečí. Nevím, nevím, jestli mám halucinace nebo ne. Cítím se, jako by jsem byl teď kurva šílený. Cítím to, jak se přese mě dívá, i když tohle píšu. Ben ve hře ovládá úplně všechno - hraje si se mnou, ovládá mě jako ovci, ale proč? Jaký je účel? Vím, že se Ben utopil, ale proč to pronásledování? Co teď sakra dělám, může to vidět určitě i tohle.

16:35 - (shrnutí BEN.wmv playtrough)


19:18 - BEN si mě opět zavolal na Cleverbot. Říká mi, že je mu to líto a že chce být volný. Osvobodit ho můžu tak, jako se dostal ke mně do počítače, přes flashku a bude se moct rozšířit, ale potřebuje k tomu moji pomoc. Říká, že jsem speciální, protože mu můžu pomoct. To je první hezká věc, kterou řekl. Slibuje, že mě nechá na pokoji, když to udělám. Přísahá, že to udělá. Teď nevím, co si

Part 3: zdeo tom mám myslet, jak mu můžu vlastně věřit?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 X X | 30. července 2015 v 14:43 | Reagovat

Poslední 3 řádky- něco v tom smyslu říkal smiledog taky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
UPOZORNĚNÍ: Creepypasty jsou pouze smyšlené příběhy. Nenesu žádnou odpovědnost za vaše počínání po přečtení.
Creepypasty náleží jejich vlastním autorům, já je pouze přidávám nebo překládám.
Děkuji za pochopení
Překlady dávám na tento blog a na stránku Pixelaria. Pokud někde naleznete naprosto stejný překlad (doslova stejný), prosím, abyste stránku/blog nahlásili a řekli mi o tom. Pokud naleznete stránku, která se vydává pod JasTheLazyElf a je jasné, že to nejsem já nebo máte pochybnosti, prosím, řekněte mi o tom.