STOP!
Jsi tu poprvé, nebo jsi ještě nečetl pravidla? Tak mazej nejdřív SEM!

Nuda

10. února 2015 v 19:59 | RealPeal |  Creepypasty
Říkali jste si někdy, jak jsou vytvářeny emoce? Já ano, nebo bych to tak alespoň nazval. Emoce byly vytvořeny k přežití, lidskému přežití. Dám vám příklad.

Vztek a hněv byly vytvořeny pro zničení a zabití jiných lidí nebo zvířat, kteří dělají něco zlého, co by mohlo někoho ohrozit. Tady je další příklad. Když vám někdo ukradne váš soukromý majetek, cítíte se naštvaně a/nebo pobouřeně? Nedůvěra byla stvořena proto, že když jeden člověk udělá něco, co u druhého člověka upozorní "červené vlajky" podezřelosti, už mu nevěří, protože by mu mohl přivodit potíže.

Je tu na to spousta příkladů. Odpor. Kdybyste se přiblížili ke ztuchlému masu nebo k plesnivému sýru, snažili byste se od toho dostat co nejdál. Je to přírodní instinkt, který nás upozorňuje, že by to mohlo být jedovaté nebo by to mohlo způsobit malér. Radost byla na druhou stranu stvořena proto, že když člověk udělá něco fenomenálního nebo něco ku prospěchu lidského přežití, jeho mozek začne uvolňovat dopamin a cítí se dobře. To nás učí takovýchto věcí dělat víc, abychom uvolnili co nejvíce dopaminu.

Jen tak mimochodem, dopamin je též uvolňován při braní drog, velké závislosti a dalších věcí, které si asi dokážete představit. Nuda, na druhou stranu, je studována vědci, a už je mezi námi hodně, hodně dlouho. Co je jejím účelem? Nuda mohla být stvořena, aby přinutila lidi najít si aktivitu, která stimuluje mozek. Co by člověk dělal, kdyby mozek stimuloval nedostatečně. Bez stimulování by váš mozek pracoval hůře, měl menší kapacitu a rozvíjel by se daleko pomaleji. Je to dokázáno. Také když se nudíte, tak často chcete dělat jinou věc než tu, kterou právě děláte. Pravděpodobně více stimulování, ano, to je to, proč vám mozek dodává tento pocit. Chrání vás to před zešílením.

Genie, dívka "vychovávána" nudou. Byla to dívka, kterou její krutý otec zamkl v její místnosti. Zatemnil místnost jen co se narodila. Byla puštěna až tehdy, když si někdo uvědomil, o co tam jde a byla zachráněna. Bylo jí v té době 13, neměla potuchy, že existuje angličtina, tvary, vůbec cokoli, až na objekty v jejím vězení. Když byla vyvedena ven policií, sotva uměla chodit. Nikdy ani neslyšela angličtinu. Měla mentální schopnosti dvouletého dítěte. Opravdu je mi jí líto. Ale mohlo by se to stát i vám, kdybyste se příliš nudili? Poslouchejte varování vašeho mozku.

Může to zachránit váš rozum.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Šnek Šnek | Web | 11. února 2015 v 10:12 | Reagovat

Wow škola škodí mozku O.o XD

2 creepypastapreklady creepypastapreklady | 11. února 2015 v 10:25 | Reagovat

[1]: už od samého začátku dne :D

3 Dew Dew | 7. července 2015 v 18:04 | Reagovat

Nemyslim si, že by to bylo nudou, ale tím, že jí nikdo nic neučil. Neukázal jí, jak například chodit a neměla žádný vzor. To, jak se chováme a to, co umíme je spíš reflexe společnosti, ve které se pohybujeme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
UPOZORNĚNÍ: Creepypasty jsou pouze smyšlené příběhy. Nenesu žádnou odpovědnost za vaše počínání po přečtení.
Creepypasty náleží jejich vlastním autorům, já je pouze přidávám nebo překládám.
Děkuji za pochopení
Překlady dávám na tento blog a na stránku Pixelaria. Pokud někde naleznete naprosto stejný překlad (doslova stejný), prosím, abyste stránku/blog nahlásili a řekli mi o tom. Pokud naleznete stránku, která se vydává pod JasTheLazyElf a je jasné, že to nejsem já nebo máte pochybnosti, prosím, řekněte mi o tom.