STOP!
Jsi tu poprvé, nebo jsi ještě nečetl pravidla? Tak mazej nejdřív SEM!

Leden 2017

Další překladatelský projekt! :)

18. ledna 2017 v 18:25 | Jas |  Info
Nazdar lidičky, když už jsem se zase ozvala, tak mám pro některé z vás možná příjemné překvápko. Jelikož se zajímám nejen o creepypasty, tak jsem se i začala dost zajímat o Undertale a komunitu. Důvod, proč jsem si zakládala tumblr necháme na někdy jindy :"D KAŽDOPÁDNĚ mi byl do rukou svěřen překlad poměrně známého komixu Underline! Bylo mi přikázáno, abych to nepostovala na facebook, osobně proti tomu ani nic nemám, takže jsem navrhla nám všem známý blog.cz a adminka souhlasila! Takže pokud by to někoho z vás zajímalo, budu přidávat Underline na nový blog, který můžete najít ZDE C:
-Jas :D

Lost Silver

17. ledna 2017 v 20:48 | Paninis Cupcake |  Creepypasty
(Poznámka překladatelky: vzhledem k faktu, že jsem nikdy Pokémony nehrála, se omlouvám, ale nechám různé texty hry v angličtině. Nevím, jak jsou v češtině a nechci k tomu vymýšlet voloviny, kvůli kterým byste mě akorát seřvali, takže se ještě jednou omlouvám QwQ" Děkuji za pochopení)

Můžete o mě říct, že jsem normální vysokoškolský student žijící sám ve svém bytě. Byl jsem velmi natěšený na vydání hry Pokémon HeartGold/SoulSilver zde ve státech. Schválně jsem se kvůli tomu vypojil ze všeho dění na internetu, tedy až na školní věci. To znamenalo žádný 4chan, žádné /v/, žádná Bulbapedia atd.
Protože jsem byl zaneprázdněn školou, a ještě na tom byl poměrně špatně finančně, nemohl jsem si SoulSilver pořídit hned po vydání. Jakmile školní rok skončil, objednal jsem si SoulSilver na Amazonu. Ale stejně jsem na něj ještě musel týden počkat, než dorazí. Mezitím jsem se rozhodl, že si znova projedu alespoň svou Crystal verzi na mém Gameboyi Color.
Avšak uvědomil jsem si, že mi tu verzi vlastně mamka vyhodila, protože jsem jí řekl, že nefunguje save a byl jsem z toho tehdy dost smutný. Taky mi vyhodila i mou Silver verzi, takže vše, co mi zbylo byl můj Gameboy Color. A tak jsem vyrazil do bazaru video her a koupil si již použitou Silver verzi, tu jedinou, co se ještě pro GBC prodávala. Deset dolarů - docela levné.
Došel jsem domů a vše zapojil, připraven na vzpomínky. Tady však začala být hra dost bizardní, a to je i pravděpodobně důvod, proč tohle čtete.
Jako normálně se objevilo logo Gamefreak, ale poté se to zaseklo. Myslel jsem si, že to byl jen malý error, tak jsem konzoli vypnul a zase zapnul. Stalo se úplně to samé. Zkoušel jsem zmáčknout A Start stále a stále dokola, nakonec o všechna ostatní tlačítka. Nakonec logo zmizelo a obrazovka byla asi na pět vteřin úplně černá.
Najednou místo menu naběhl poslední save, což mi bylo divné, protože jsem si myslel, že byly všechny hry smazány.
Stejně jsem si ale nestěžoval, protože bych stejně dal "Continue", abych zjistil, kam vůbec poslední majitel došel.
Prvně jsem si prohlédl jeho trenérské informace. Jeho jméno bylo jen "…" - Nebyl tedy zrovna originální.
Prohlédl jsem si profil a podle nich měl 999:99 odehraných hodil se všemi 16 odznaky, 99999.9 Pokédolary a všemi 251 Pokémony v Pokédexu.
Vzhledem k tomu, že měl i Mewa a Celebiho, jsem hádal, že buď použil Game Genie, nebo to byl hodně hardcore hráč Pokémonů.
Kouknul jsem se na jeho Pokémony, abych zjistil, jaký úžasný tým má. K mému překvapení jsem viděl 7 Unownů a osmého Pokémona pojmenovaného "RYCHLE". Myslel jsem si, že to byl jen krutý žert od posledního majitele, ale stejně jsem si jejich profily prohlédl.
Jak jsem čekal, každý byl jiné písmeno Unownu a všichni byli Level 5. Trochu mi tehdy písmena Unown dělaly problémy, ale nakonec se mi slovo podařilo identifikovat jako "VYPADNI".
Z osmého Pokémona se nakonec vyklubal Cyndaquil (abyste věděli, tohle bylo ještě před tím, než byly zavedeny ikonky). Vypadal normálně, ale měl také Level 5, pouze 1 HP, a dva útoky: "Leer" a "Flash".
Nevím, proč byl pojmenován zrovna "RYCHLE", ale tehdy jsem to prostě přehlédl. Ta nejzáhadnější věc pro mě byla, že ačkoli jsem měl hlasitost na maximum, žádný z Pokémonů nevydával žádné zvuky. Pouze naprosté ticho.
Už jsem tohohle týmu měl dost a sklepl jsem informace. Byl jsem zrovna na místě, které vypadalo jako místnost Bellsprout Tower. Ale z nějakého důvodu se zde nenacházela žádná NPCčka. Ještě zvláštnější bylo, že "sloup" uprostřed se vůbec nehýbal a jen ležel na zemi. Nehrála žádná hudba, nebyl k dispozici žádný východ ani žebřík, jak jsem si zprvu myslel.
Chvíli jsem tam chodil okolo a snažil se najít cestu ven. Tohle zaručeně byla místnost, kterou jsem ještě nikdy v Bellsprout Tower neviděl. Snažil jsem se v inventáři najít Escape Rope, ale můj batoh byl úplně prázdný. Dokonce tu nebyl ani žádný Wild Pokémon.
Konečně jsem našel žebřík, který byl schovaný za "sloupem". Obrazovka zčernala a konečně začala hrát hudba. Uvolnil jsem se, když jsem hudbu rozeznal jako melodii z rádia u Alph Ruins, kde jsou Unowni.
Okamžitě jsem si uvědomil, že to nebyla načítací obrazovka, ale spíše jenom tmavá místnost, ve které jsem potřeboval světlo. Než jsem se o to však postaral, otevřel jsem svůj Pokégear, abych změnil hudbu na něco více příjemného, ale zjistil jsem, že jsem neměl žádnou Radio kartu, mobil, dokonce ani Time karty. Byla zde pouze mapa, která ukazovala, že Gold (dříve "…" a odteď mu budu říkat Gold) chodí v naprosté tmě.
Vzpomněl jsem si, že Cyndaquil má akci Flash, takže jsem vypnul svůj Pokégear a u Cyndaquila aktivoval Flash. Ani se neobjevila žádná zpráva říkající "RYCHLE has used Flash!", nebo něco podobného. Místnost se prostě osvítila a brzy jsem toho i litoval. Celá místnost byla krvavě červená, jenom cestička vedoucí k jihu byla ponechána šedá. Žebřík, díky kterému jsem se sem dostal byl také pryč.
Neměl jsem tedy jinou možnost než se vydat k jihu. Po každých 20 krocích, které jsem udělal, obrazovka trochu potemněla, až jsem nakonec došel na konec cesty, kde stála značka. Na značce stálo "OKAMZITE SE OTOC".
Najednou mi byla nabídnuta nabídka YES/NO, ale nebyla položena žádná otázka. Vybral jsem YES, ačkoli jsem neviděl otázku a obrazovka opět zčernala a bylo slyšet zvuk šplhání po žebříku. Hudba Unown Radio přestala hrát a za pár vteřin byla nahrazena ne tak strašidelnou hudbou Poké Flute.
Objevil jsem se v další temné místnosti, zadržel dech a znovu použil Flash. Najednou se ukázala zpráva "RYCHLE has fainted!", což mi přišlo divné, protože jsem si nepamatoval, že by měl kondici jako otrávený Pokémon a ani jsem s ním zatím nebojoval. Rychle jsem ho zkontroloval a zjistil, že už nadále nebyl v mém týmu. Když menší kontrole jsem zjistil, že žádný z původních Pokémonů tam již nebyl, všichni nahrazeni pouze Unowny Levelu 10. Udělal jsem stejný proces jako poprvé. Nyní můj tým Unownů říkal "ONUMREL".
Každopádně se po téhle strašidelné změně místnost osvítila, takže jsem zjistil, že jsem se nacházel ve velmi malé místnosti velké asi čtyři čtverce. Zdi místnosti byly z šedých cihel, jako bych se nacházel jen v nějaké dutině. Vně místnosti se nacházelo něco, co vypadalo jako několik hrobů podobných těm z Pokémon Red/Blue. Chodil jsem jen tak po místnosti a mačkal A, ale nic se nedělo.
Bylo mi už dávno jasné, že tahle hra byla hacknutá a nějaký sadistický zmrd jí prodal bazaru. Ale moje zvědavost mě hnala dál. Znovu jsem zkontroloval trenérský profil "…", kde jsem zjistil, že spriteovi Golda chyběly ruce. Také již nevypadal tak samolibě, ale spíše smutně a prázdně takovým způsobem, který ani nedokážu popsat. Z nějakého důvodu měl i dokonce napsáno, že měl 24 odznaků, což byla samozřejmě blbost.
Po pár minutách bezmyšlenkovitého chození okolo se moje postava najednou otočila a začala svou Escape Rope animaci. Ale místo toho, aby se vznesla do vzduchu, se začala jakoby potápět do podlahy.
Potom se hudba zastavila. Po přistání mi neuniklo, že herní sprite Golda byl jinak barevný. Místo jeho obvyklé červené byl oblečen celý v bílém, nevyjímaje ani jeho kůži. Jako by se sprite z bezbarvého Game Boye najednou nějak dostal do barevného pozadí Gameboye Color.
Znovu jsem projel jeho profil a tentokrát jeho spriteovi, který byl bílý stejně jako herní, chyběly i nohy a měl i něco, co vypadalo jako krvavé slzy u jeho očí. Teď to ukazovalo, že měl 32 odznaků, což mě začalo znervózňovat, když jsem si uvědomil, že tenhle náhlý nárůst čísel mohl znamenat něco důležitého.
Znovu jsem zkontroloval Pokémony a nyní jsem měl 5 Unownů a jednoho Celebiho na Levelu 100 beze jména. Unowni byli tentokrát na Levelu 15 a říkali "UMIRA". Kouknul jsem se na profil Celebiho. Byl to shiny Celebi, ale ukazovala se pouze půlka spritea. Jedna noha, jedna ruka, jedno oko. Měl pouze jeden útok: "Perish Song".
Nacházel jsem se ve Sprout Tower s nehybným sloupem, stejně jako předtím, až na to, že teď bylo všechno červené. Strašně dlouho jsem šel na sever. Nakonec jsem konečně narazil na nějaká ženská a mužská NPCčka. Všechna byla postavena v řadě a dívala se na sloup uprostřed.
Také byli úplně bílí a když jsem s nimi chtěl mluvit, tak se nic nedělo. Šel jsem dál na sever, až jsem konečně narazil na místo, kde byl sloup přeříznut a vedle něj stál Red. Došel jsem až k němu, zmáčkl znovu A, a konečně jsem se dostal do boje.
Znovu začala hrát hudba, která zněla jako Unown Radio, akorát opačně. Goldův bojový sprite byl opět celý bílý se zkrvavenýma očima a chybějícíma rukama, zatímco Red byl naprosto normální. Objevil se text říkající "wants to battle!", jako kdyby Red neměl žádné jméno a oba jsme měli k dispozici pouze jednoho Pokémona, což bylo divné, protože jsem si pamatoval, že jsem ještě šest Unownů.
Objevil se můj Shiny Celebi, který měl jako předtím pouze půlku spritea. I jeho zvuky a animace byly jiné, všechny zvuky zněly jako směsice "Screech" útoků. U Reda se objevil normální Pikachu, až na to, že byl Level 255 a jeho sprite vypadal smutně a měl slzy v očích.
Místo normálního "FIGHT/ITEM/PKMN/RUN" menu mi byly nabídnuty pouze útoky. A protože Celebi má jenom jeden, tak jsem ho také vybral. Samozřejmě jsem začínal, když byl Pikachu Level 255.
"PIKACHU used CURSE!", což ho zpomalilo, ale vylepšilo mu to ostatní vlastnosti. Ani nevím, jestli vůbec může Pikachu použít Curse.
"CELEBI used PERISH SONG!" po třech kolech byli oba Pokémoni KO - ne, že bych to býval mohl nějak ovlivnit.
Od této chvíle jsem ani nevybíral Fight menu, protože boj stejně pokračoval dál i beze mě. Zapomněl jsem podotknout, že tu ani z nějakého důvodu vůbec nebyly animace.
"PIKACHU used FLAIL!" což ačkoli byl jeho Level tak vysoký, neudělalo moc bordel, jen si doplnil život.
"CELEBI used PERISH SONG!" Protože už to bylo použito, tak se nic nestalo.
"PIKACHU used FRUSTRATION!" což byl hodně silný útok, který způsobil, že měl můj Celebi méně jak 10 HP.
"CELEBI used PAIN SPLIT!", což mě překvapilo, hlavně z důvodu, že Celebi tenhle útok mít nemá. Nyní měli Pikachu i Celebi okolo 150 HP.
"PIKACHU used MEAN LOOK!" Ne, že by zrovna tohle něco udělalo.
Jak jsem čekal, můj Celebi na následky Perish Songu omdlel. Až na to, že mi text říkal "CELEBI has died!" a místo klasické animace v téhle situaci, Celebi prostě zmizel. Z nějakého důvodu byl však Pikachu stále na nohách a nic se mu neodečítalo.
Pikachu použil ještě jeden útok, ačkoli 5 útoků byl limit:
"PIKACHU used DESTINY BOND!"
A poté se ukázalo "PIKACHU has died!" s jeho pomalou mizející animací. Nějak jsem tedy skončil jako vítěz, protože se u mě opět objevil Red a říkal jen ".........."
Potom jsem se pěkně vyděsil, protože Red najednou přišel o hlavu a zbylo z něj pouze jeho tělo. Poté byl boj u konce a bojová obrazovka postupně zmizela spolu s hudbou.
Byl jsem znovu v místnosti a sprite Golda se opět změnil - byl stejně průsvitný jako Red. Rychle jsem ověřil jeho profil a to jediné, co z něj zbylo, byla jeho prosvítající hlava. Hlava byla trochu přiblížená, tak akorát, aby bylo vidět prázdno v jeho očích. Nyní hra tvrdila, že vlastní 40 odznaků. Poté jsem se podíval na Pokémony. Všichni byli Level 20 Shiny Unowni, kteří dávali dohromady "VICENE".
Nyní už vím, že jsem byl téměř u konce. Ačkoli tu nehrála vůbec žádná hudba, z nějakého důvodu jsem měl pocit, jako že přeci jen něco slyším. Byl jsem zpátky ve své místnosti v New Bark Town. Naivně jsem si myslel, že už odteď půjde hra normálně.
Věděl jsem, že ten sadistický hajzl něco se hrou udělal. "Prošel" jsem se po místnosti a zkoumal jednotlivé věci, protože jsem se bál jít dolů a čelit tomu, co tam na mě čekalo. Všimněte si, že jsem napsal "prošel", protože se hýbalo pouze pozadí a Gold nehnul ani brvou svých průhledných končetin, takže se jen tak vznášel, trochu jako duchové z Diamond/Pearl.
Přesně jak jsem čekal, tak ani rádio, ani televize nefungovaly, takže jsem stejně neměl jinou možnost než jít dolů. Skončil jsem v poschodí, které vypadalo přesně jako nižší poschodí mého vlastního domu. Až na to, že mamka nebyla doma. Poté, co jsem se pokusil neúspěšně s něčím interagovat, jsem se rozhodl jít ven. K mému překvapení však jižní dveře nefungovaly správně a já se najednou procházel prázdnotou.
Pokračoval jsem dál na jih a snažil se zjistit, co se to sakra dělo. Jakmile jsem se dostal o něco dál, můj dům v prázdnotě zmizel. Bylo docela strašidelné, že jakmile jsem vstoupil do prázdnoty, vynikl pořádně Goldův průhledně bílý sprite, který byl v kontrastu s černotou okolo. Došel jsem k jednomu bílému místu, kde Goldův sprite zase naopak zčernal, ale ponechal si svou průhlednost. Ani jsem se nezastavoval a pokračoval dál na jih.
Po dlouhé štrece na jih jsem konečně něco objevil. Byl to Goldův normální sprite. Promluvil jsem s ním. Řekl "Good by forever …." (s výraznou mezerou mezi forever a ….) a zmizel. Když se tak stalo, objevil se text "??? Used NIGHTMARE" což už jsem nyní pokládal za naprosto normální věc. Gold opět začal svou Rope Escape animaci a opět se začal pomalu propadat dolů.
Vrátilo mě to zpátky do duté místnosti s hroby okolo. Nebo alespoň říkám já, protože už tu ani nebyl žádný sprite. Zkusil jsem se projít okolo, ale nic se nepohnulo - dokonce ani nebyly slyšet zvuky nárazu do stěny. Kouknul jsem se znovu na trenérský profil, kde už nebyl žádný Goldův sprite. Psalo se tam, že mám 0 odznaků a všechny fotky Johto Gym Leaderů v dolní části byly nahrazeny lebkami.
Kouknul jsem se na svoje Pokémony, kteří teď byli všichni Level 25 Unowni. Jak jsem čekal, dávali dohromady frázi, kterou jsem rozluštil jako "MRTVEJ".
Jakmile jsem vyjel z tabulky, celá místnost byla vydlážděná stejným materiálem jako stěny. Poté jsem si konečně uvědomil, co to bylo za místnost, když se objevil tex "R.I.P. …"
Ta místnost byla jedním velkým hrobem obklopeným dalšími hroby. Gold už byl dávno mrtvý. Zemřel pravděpodobně několik let poté, co porazil Reda.
Byl to mladý trenér, který ačkoli dělal, co mohl, aby nasbíral co nejvíce odznaků a mohl se stát Pokémon masterem, stejně neunikl osudu nevyhnutelné smrti a jeho snahy byly okamžitě další generací zapomenuty.
Nemohl jsem poslednímu textu uniknout ať jsem zmáčkl cokoli. Zkusil jsem resetovat hru, ale stalo se úplně to samé, takže jsem to s touhle noční můrou nakonec vzdal.

Po této zkušenosti jsem na Unowny již nikdy nepohlížel stejně. Říká se, že vždycky jen první generace je vždy plná povídaček a legend, ale druhá generace mi ukázala, jak nepříjemná pravda umí být. Sice jsem si nakonec SoulSilver docela užil, ale stále vzpomínám na to, co mi ta zmanipulovaná hra řekla.

Originál ZDE
UPOZORNĚNÍ: Creepypasty jsou pouze smyšlené příběhy. Nenesu žádnou odpovědnost za vaše počínání po přečtení.
Creepypasty náleží jejich vlastním autorům, já je pouze přidávám nebo překládám.
Děkuji za pochopení
Překlady dávám na tento blog a na stránku Pixelaria. Pokud někde naleznete naprosto stejný překlad (doslova stejný), prosím, abyste stránku/blog nahlásili a řekli mi o tom. Pokud naleznete stránku, která se vydává pod JasTheLazyElf a je jasné, že to nejsem já nebo máte pochybnosti, prosím, řekněte mi o tom.