STOP!
Jsi tu poprvé, nebo jsi ještě nečetl pravidla? Tak mazej nejdřív SEM!

Nováčci i "old buds", prosím čtěte (Q n A aka pravidla)

22. července 2017 v 22:21 | Jas |  Info
Vítám zde všechny nováčky, ale to neznamená, že prdím na všechny, co sem chodí pravidelně! :-D
Jelikož už mám tenhle blog přeci jenom nějaký ten rok, ráda bych udělala nějaký souhrn pravidel, rad, vysvětlivek a výzev, za které bych byla ráda, kdyby se dodržvaly. Tak se do toho asi bez dalšího okecávání rovnou dám.

Co je to creepypasta?

Zkráceně řečeno, je to SMYŠLENÝ příběh, který se má vás pokusit vyděsit, znervóznit, či zneklidnit. Neříkám, že na každé povídce není něco málo pravdy, ale nakonec jde vždy o smyšlený příběh. To je hlavní pravidlo, které bych chtěla abyste si zapamatovali. Už se bohužel nejednou stalo, že si mladší nadšenci mysleli, že jsou CP skutečné, a pak se vraždilo, když se dvě holky chtěly přidat ke Slendermanovi, nebo když holka začala zabíjet, protože jí k tomu údajně navedl Laughing Jack (uznávám, byla zde chyba i ze strany rodičů, holčina se prý snažila dožádat pomoci, ale všichni ji ignorovali).
Takže žádný "Viděl/a jsem Slendyho v lese, jak se k němu mohu přidat?", ano? :D

Kolik mi musí být, abych mohl/a číst creepypasty?

Nikde není přesně určená hranice, ale doporučený věk je 13 let. Když je vám míň, nemohu se zlobit, zakázaný to nemáte. :-D

Mohla bys přeložit ______?

Samozřejmě, dám příběh na konec svého seznamu a bude přeložen, až na něj přijde řada.


Mohla bys přeložit _____ THE KILLER?

Sorry, ale ne. Ještě jsem ochotná přeložit Jane the Killer. Cokoli jinýho, počínaje Ninou, přes Janu až po například Chris the Killer padá. Jestli chcete číst takovýhle příběhy, přečtěte si Jeffa a dosaďte si jiný jméno. Takhle bohužel ____ the Killer příběhy vypadají.

Nemohla bys ________ přeložit už dřív? O.O

Samozřejmě, že mohla. Pokud se vám nechce čekat, musíte mě podpořit. Buď se můžete stát dlouhodobějšími patrony na Patreonu ZDE, nebo mi můžete koupit kafe na Ko-Fi ZDE. Jestli na to vaše angličtina nestačí a přesto mne chcete podpořit, pošlete Zprávu autorovi, samozřejmě se svým e-mailem, a domluvíme se na alternativní podpoře (účet, složenka, paypal). Pokud se mi vás sejde víc, bude pořadí určeno podle toho, kolik kdo dá, bez ohledu na délku. Kdo dá nejvíc, jde první.

Mohu _________ přečíst do videa?

Samozřejmě! Jen dej prosím zdroj do popisku videa a video mi samozřejmě pošli, určitě se najde více lidí, kteří si to budou chtít poslechnout.

Mohu dát tvůj překlad __________ na Wattpad/Facebookovou stránku/jinou stránku?

Wattpad? STOP! Nesmíš! Wattpad je stránka pro vaší vlastní tvorbu, tak se tím řiďte a nevyžívejte se na slávě z kopírování překladů, které občas zabírají dlouhé hodiny práce. Pokud chceš mít ________ na Wattpadu, najdi si originál a šup do práce s překladem. Kde to jde, dávám originály na konec překladů, takže už takhle ti trochu ulehčuji práci. Opravdu je to nepříjemné, když tam najdu svůj překlad, který zabral hodiny práce, nikdo mě za to neplatil, dělala jsem to dobrovolně a potom "spisovatel" pak pobírá slávu za "úžasný překlad". Už takhle překládání creepypast několik překladatelů vzdalo. A nejen překlady, ale i psaní celkově.
Co se ostatních stránek týče, asi nic moc proti nemám, pokud samozřejmě uvedete zdroje. Jestli je neuvedete, najdu si vás a rafnu do zadku takovým způsobem, že už si nesednete! o-o
Ačkoli jsem ráda za takovouto reklamu, byla bych přesto ráda, kdybyste nekopírovali více jak 5 překladů.

Máš v textu chybu! Jak ti mám o ní říct?

Gramatické chyby a špatné tvary slov mi můžete posílat do komentářů, pokud možno s více slovy, ať vím, kde to je :D Hold myslím moc dopředu a tu chybu pak nenajde už ani Word :D

Opravdu creepypasty překládáš, nebo je jenom kopíruješ od jiných překladatelů?

Všechny překlady na tomto blogu jsou skutečně mé. Nikdy by mě nenapadlo kopírovat, když se chci stát překladatelkou, takže nevím, proč bych to dělala. Pokud naleznete na slovo stejný překlad jako můj, byl zkopírován ode mě. Ověřit si můžete především datem vydání článku.

Kde tě ještě můžu najít?

Začnu od toho nejbližšího. :-D Mám ještě jeden překladatelský blog, kde překládám Undertale komix Underline. Ten máte TADY
To je vše co do mé překladatelské činnosti. Dále mám tyto účty na těchto stránkách:
Mám i facebookovou stránku Jasmin the lazy artist, ale moc tam nepřidávám. Ba mám i Wattpad, ale to jenom právě abych se mohla hádat s kopíráky. :-D
Samozřejmě Ko-Fi a Patreon, které máte výše. Pro profi stalkery ještě mohu uvést Steam a Discord. :-D
Překvapivě se na obojím jmenuji JasTheLazyElf, pro Discord je tu ještě číslo #9893
Pokud si chcete pokecat (ale předem varuji, neumím vést konverzace s lidmi, které téměř neznám), přidejte si mě na Skypu podle jména animsajka-rokosova. Uveďte prosím, že vás tam nasměroval tento článek :"D
Pokud vím, tohle jsou stránky, které užívám nejčastěji, i když třeba jen ke komunikaci. :-D

Spřátelíme blogy?

Ačkoli jsem to do teď nedělala, tak klidně můžu :D Odkaz na váš blog přibude v oblíbených odkazech.

Napsal/a jsem creepypastu, ale nevím, jestli je dost dobrá. Poradíš mi?

Je to vyzkoušené, můžete mi to klidně poslat přes Zprávu autorovi. Mohu ti jí zkontrolovat jak pravopisně, tak obsahově. Nemusíš si brát rady ke srdci, přeci jen jsem jen nějakej ňouma na internetu, ale třeba ti přijdou k chuti.

Mohla bys tu vydat mou creepypastu?


Mohu, ale nemusím. Stejně jako u předchozího bodu mi příběh pošli, samozřejmě s kontaktním e-mailem. Příběh zkontoluji, napíši ti na něj nějakou kritiku a pokud se mi bude dostatečně líbit, tak podle toho, v jaké formě mi ho pošleš, ho popřípadě opravím od pravopisných chyb a dodám odstavce. To neznamená, že vydám všechno! Pokud se mi příběh nebude zdát dost smysluplný, dostanete odmítnutí.

Byla oslovena má umělecká múza a chci ti nakreslit fanart. Nemáš nějakou personu?

Poměrně nově, ale ano, mám, bohužel k sobě ještě nemám udělaný profil, takže si budeš muset počkat. Tenhle bod bude aktualizován, až bude profil mé persony hotový.

Co když ti chci nakreslit něco bez persony?

Samozřejmě můžeš, potom mi to pošli na Skype. Pokud máš DeviantArt, dej to tam a označ mě způsobem :iconjasthelazyelf: . Dostanu zprávu, že je to pro mě. Pokud máš tumblr, označ způsobem @jasthelazyelf. Tohle platí i pro předchozí bod.

Necítím se nejlíp a nemám si s kým popovídat. Mohu ti napsat?

Samozřejmě, neváhej a napiš, máš už několik způsobů. :-) Pokud budu vědět jak, pokusím se ti zvednout náladu. Pokud taky nebudu mít depku. o.o Ale to není moc často.

Jelikož mě z fleku více podobných otázek nenapadá, tak to máte takhle. :-D Jestli jsem na něco zapomněla, ptejte se a jí tenhle článek doplním.
-Jas
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
UPOZORNĚNÍ: Creepypasty jsou pouze smyšlené příběhy. Nenesu žádnou odpovědnost za vaše počínání po přečtení.
Creepypasty náleží jejich vlastním autorům, já je pouze přidávám nebo překládám.
Děkuji za pochopení
Překlady dávám jen a pouze na tento blog. Pokud někde naleznete naprosto stejný překlad (doslova stejný), prosím, abyste stránku/blog nahlásili a řekli mi o tom. Pokud naleznete stránku, která se vydává pod JasTheLazyElf a je jasné, že to nejsem já nebo máte pochybnosti, prosím, řekněte mi o tom.